hydrolat w ciazy

Preparatynaturalne – pożytek hydrolatów

hydrolat do twarzy

Kosmetyki naturalne, w tym hydrolaty, są z zapałem użytkowane, gdyż mało w nich sztucznych dodatków, konserwantów, barwników oraz złośliwych substancji. Służą do bezpiecznej pielęgnacji, a składniki w nich zawarte łatwo przenikają w skórę i poprawnie ją odżywiają.

hydrolat lawendowy

Czy należałoby stosować hydrolaty?
Hydrolaty to woda kwiatowa lub roślinna, a odpowiednio element uboczny, jaki powstał w wyniku produkcji olejków eterycznych. Te kosmetyki naturalne można używać jako toniku do twarzy bądź też dodawać go do produkcji domowych środków pielęgnacji. Nadają się głównie dla skóry wrażliwej, gdyż hydrolat działa o dużo delikatniej od samych olejków eterycznych. Bardzo dobrze łagodzi skórę po depilacji bądź gojeniu. Można nim rozcieńczyć szampon, lub dołożyć do płukanki do włosów w celu zintensyfikowania działania. O takie preparaty naturalne jak hydrolat można naznaczyć krem do twarzy używany na co dzień. Ułatwi to rozprowadzanie go na skórze oraz zapobiegnie zatykaniu porów. Używa się ich też do mieszania maseczek w proszku bądź rozpuszczania peelingów.

Jakie są walory hydrolatów?
•    działanie łagodzące
•    działanie przeciwzapalnie
•    działanie antyoksydacyjne
•    działanie regenerujące

Są one niezmiernie łagodne, wolno je stosować bezpośrednio na skórę, bez rozcieńczania. Hydrolaty trzeba dostosować według ulubionego zapachu lub ewentualnie właściwości rośliny, z jakiej powstały.

naturalny hydrolat borowinowy

Preparaty naturalne a otoczenie
Osoby używające preparatów naturalnych troszczą się nie jedynie o własną skórę, niemniej jednak i o naturę. Tego rodzaju towary do pielęgnacji nie są testowane na zwierzętach a ich produkcja nie zagraża otoczeniu.