Kraków – postępy w profilu komunikacji oraz przewozów miejskich

Najważniejszym z trudnych przeszkód w większości miast w naszym kraju jest transport. Nasze miasta są nie zaadaptowane do tak ogromnego nasilenia ruchu, jaki został zapoczątkowany przez zwiększenie się liczby pojazdów na polskich ulicach. Przez to właśnie jedną z najważniejszych kierunków rozwoju jakie musi podjąć prawie każda gmina jest zainwestowanie środków w rozwój dróg i infrastrukturę komunikacyjną. Jezdnie i komunikacja miejska to priorytet, jaki pozwoli polepszyć wygodę krakowian jak również poprawi integralność gospodarki Krakowa.

Wśród okolicznych lokalizacji, nowe projekty drogowe w Krakowie silnie się wyróżniają. Mieszkańcy w plebiscycie wypowiedzieli się za budową metra, jednak przed tym jak metro powstanie, w komunikację autobusową i tramwajową i nawierzchnie drogowe potrzeba zainwestować dużo pieniędzy . Spośród bardziej istotnych inwestycji trzeba podkreślić:
w pełni elektryczną siatkę autobusową – pierwszą w kraju,
nowoczesne linie tramwajowe na Ruczaju,
całkowicie rozwinięty dworzec PKP wraz z centrum handlowym.
Poza tym, w planach Kraków ma budowę przynajmniej kilka nowych dróg dojazdowych pomiędzy już wybudowanymi drogami oraz naprawy już powstałych tras tramwajowych oraz dróg dojazdowych.
Krakowianie napraw nie znoszą – utrudnienia w poruszaniu się i dotarciu do biur dają się im we znaki na co dzień. Warto jednak mieć jasność tego, że bez remontów jakość dróg nie może być lepsza i by było wygodniej, wymagać trzeba cierpliwości.Jacek Majchrowski opinie
Inwestycje w rozwój transportu to nie jedynie kolejne drogi, jak również lepszej jakości nawierzchnia dróg, która będzie bardziej trwała i wytrzymała. (jednym z takich wzorów może być odporna na ścieranie powierzchnia jezdni na przedłużeniu dróg Zakopiańska – Brożka oraz na zewnętrznej drodze Wadowickiej). Jasnym jest to, że, Kraków potrzebuje jeszcze wielu remontów i inwestycji, aby jeździło się po mieście dobrze. Zarówno autem, ale też komunikacją miejską. Mimo to da się zauważyć jasno, że całość jest na najlepszej trasie do tego, by mieszkańcom żyło się tu zdecydowanie miło i z zadowoleniem.