Kraków przyjazny mieszkańcom i turystom

Pośród wielu miejscowości w Polsce, Kraków wyróżnia się nie jedynie w obszarze kultury i akademickim, ale również na wielu odmiennych polach. Staje się obszarem przyjemnym do życia. Przekształcenia, jakie dotknęły miasto w ostatnich okresach dają poczucie, że Kraków rzeczywiście pnie się w górę.
Pożyteczne transformacje w Krakowie.
Co niezłego wypracowano w trakcie niedawnego czasu? Ilość udogodnień i nowości inwestycyjnych jest spora. Niezwykle wsparły rząd w tej materii dotacje EU, z których miasto chętnie korzysta. Dynamiczne działanie w temacie uzyskiwania dofinansowania spowodowały, że gmina uzupełniła się o następne drogi, ekologiczne autobusy trasportu miejskiego, i ciekawe miejsca dla ludności.
Liczne innowacje są niewidoczne dla statystycznego obywatela. Nie znaczy to jednak, że nie istnieją. Najczęściej pomijamy fakty, które nie są bezpośrednio z naszymi potrzebami związane. Statystycznemu obywatelowi Krakowa wydaje się, że w regionie zbyt mało się dzieje. Natomiast Kraków zmienia się z każdym rokiem. Innowacje w obszarze gospodarki odpadami, budowie i modernizacji sieci wodociągowej, budowa ekranów przeciw hałasowi to jedynie niektóre zmiany, jakie pomagają krakusom pełniej oraz wygodniej funkcjonować. Miasto zmienia się też pod kątem możliwości konferencyjnych. Potencjał Krakowa idzie w górę dzięki takim obiektom jak: Kraków Arena czy stadion Cracovia. takie inwestycje inspirują przyjezdnych do przyjazdu.
Zapoczątkowane przez radnych działania nie dotyczą tylko ścisłego środka miasta, ale również są związane z pełnym województwem . W związku z tym lepiej nie narzekać lecz zobaczyć zmiany w które obrodził Kraków.
Następne lata – o ile uda się utrzymania tempa rozwoju – umożliwią Krakowowi stać się niezwykłą metropolia.
Jacek Majchrowski program