mała włoska restauracja przy rynku w Krakowie

Dobra restauracja z włoskim jedzeniem
Pragniesz smacznie zjeść? Wśród szerokich opcji, jakie proponuje kuchnia europejska na wyjątkową uwagę zasługuje włoska kuchnia. Dlaczego? Otóż z tego powodu, że kuchnia włoska to mnogość aromatów, kolorów i spora porcja składników odżywczych.

Typowe włoskie smaki

Typowemu Polakowi włoska kuchnia, kojarzy się prawie zawsze z pizzą i makaronem oraz ewentualnie z winem. Tymczasem włoskie gotowanie to również takie smakołyki jak dojrzałe sery czy świeże warzywa.

Popularne włoskie potrawy

Pasty to baza włoskiej kuchni. Włosi przyrządzają makarony w dziesiątkach rodzajów. Praktycznie niełatwo wymyśleć produkty których nie można dodać do makaronu. zobaczcie jaka fajna restauracja Ryby, dodatki mięsne oraz rożnorodne warzywa, sprawiają, że makarony nie są w stanie się przejeść.

Kolejną charaterystyczną potrawą jest pizza. Wprawdzie nie została ona wymyślona we Włoszech lecz z Grecji. Znana jest jednak jako włoska potrawa. Prawdziwa pizza włoska to cienkie ciasto oraz mała ilość składników. Najpopularniejsza jej wersja to margharita z serem. Świeża pizza to rozkosz podniebienia, ale również bomba kaloryczna. Nie jest to zatem danie dla tych, którzy chca być szczupli.

Włoskie potrawy to znacznie więcej niż jedynie pizza i makaron. To również risotto, tortellini, minestrone i liczne desery – takich jak tiramisu czy panettone. Odwiedzając włoską restaurację nie warto zapominać o winie czy o pełnych aromatu serach- gorgonzoli, mascarpone oraz pecorino.
Zobacz film