Profesjonalne centrum opieki nad matką oraz dzieckiem – ginekolodzy i pediatrzy

Dzisiaj kobiety na ogół dowiadują się o ciąży to właśnie dzięki ogólnodostępnym, tanim testom ciążowym. Ich wysoka czułość pozwala wykryć hormon HCG już w ciągu paru dni od zapłodnienia. Pierwsza reakcja na wieść o tym, iż pod sercem przyszłej rodzicielki rozwija się nowiutkie życie bywa rozmaita. Obojętnie od niej przed każdą kobietą staje niemniej jednak dylemat „komu powierzyć los swój oraz swojego nienarodzonego jeszcze maleństwa?”.

http://centrummama.pl/o-centrum-mama

Rozwój ginekologii oraz położnictwa w Polsce
Współcześnie w naszym kraju znajduje się coraz to więcej specjalistycznych ośrodków ginekologiczno-położniczych, w których przyszłe rodzicielki są w stanie liczyć na fachową opiekę związaną z okresem ciąży oraz połogu.
W dużym zakresie ich usług znajdują się pomiędzy innymi:
•    badania diagnostyczne;
•    opieka endokrynologiczno-ginekologiczna;
•    opieka położnicza;
•    diagnostyka prenatalna;
•    poradnia urologiczna;
•    poradnia neonatologiczna;
•    szkoła rodzenia.
Zdrowie młodej rodzicielki jest najważniejsze, skutkiem tego też całościowe, szczegółowe badania lekarskie na każdym etapie ciąży muszą być przeprowadzane przez specjalistów dysponujących nie jedynie wysokiej klasy sprzętem, jakkolwiek przede wszystkim też ekspercką wiedzą z zakresu położnictwa, ginekologii i endokrynologii.
Pomyślne rozwiązanie to dopiero początek macierzyństwa
Nowo urodzone maleństwo daje bez liku radości, lecz też o jego zdrowie wypada zadbać ze szczególnym zaangażowaniem. Już od pierwszych dni życia rodzice są w stanie posiadać wpływ na dalszy rozwój swojego dziecka, wobec tego też zapewnienie mu kompetentnej opieki pediatrycznej to ich najistotniejszy obowiązek.
Porządne ośrodki pediatryczne
W ośrodkach medycznych świadczących szczególne usługi z zakresu pediatrii dla dzieci kreowane są fenomenalne warunki lekarskie. Doktorowie dbają nie wyłącznie o zdrowie własnych najmłodszych pacjentów, niemniej jednak również o ich komfort oraz odpowiednie samopoczucie, jakie może rzutować na wyniki leczenia. Jednym z takich ośrodków jest krakowskie centrum ginekologii i pediatrii „MAMA”, w jakim każdego dnia z usług specjalistów korzystają kobiety i rodziny z całej Polski.